OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás: + 420 731 533 142 | a.erber@centrum.cz

Rozhovor pro Český rozhlas Olomouc

České lesnictví se zmítá v největší krizi za 250 let. Říká lesní inženýr Aleš Erber

Už nyní je podle něj zřejmé, že mnoho smrkových porostů je odsouzeno k zániku. Přesto však stále existují ověřené pěstitelské postupy, které mohou výrazným způsobem přispět k eliminaci škod. Jaké postupy to jsou? Jak bude vypadat takový les budoucnosti? A budeme mít vůbec v Česku lesy? Jaké postupy doporučují odborníci zemědělcům na Hané, aby nahradili současné, přírodu devastující, postupy intenzivního zemědělství? Také o tom mluvil Aleš Erber ve studiu Českého rozhlasu Olomouc.

Celý rozhovor si můžeze poslechnout ZDE.

 

Rozhovor pro Radiožurnál

O lesích, jejich problémech kvůli suchu a o agrolesnictví

Byl jsem hostem pořadu Večerní host Radiožurnálu. S redakorem Vladmírem Krocem jsem si povídal o lesích, jak na ně doapadá sucho, jaké opatření by se měly zavádět, aby byly více odolné nebo o agrolesnictví. Rozhovor si můžeze poslechnout ZDE.

Rozhovor pro Český rozhlas Pardubice

Kůrovcová kalamita v Pardubickým kraji: ticho před bouří


Sucho. Velké téma letošního léta. Lesnického odborníka Aleše Erbera až tak nepřekvapilo. Podle něj byla možnost se na tohle období připravit.

Co čeká lesy, pokud se situace s kůrovcem nebude řešit? Poslechněte si rozhovor ZDE